ТОП-10 корисних властивостей гімалайської рожевої солі

У складі звичайної кухонної солі - 97-99% одного-єдиного компонента: хлориду натрію. Саме тому в народі її називають «білою смертю» - адже надлишок хлориду натрію тягне за собою серйозні проблеми серцево-судинної системи, дає навантаження на нирки і затримує рідину в організмі. Але насправді натуральний колір кам'яної солі дуже темний, тому її освітлюють штучно, використовуючи хімікати і високу температуру (наприклад, сіль «Екстра» висушують при температурі 650 ° С, а потім додають відбілювачі). Внаслідок очищення виварної солі способом рекристалізації (сушка в гарячій печі з додаванням спеціальних хімікатів) практично всі корисні сполуки в ній руйнуються.

Антікомкователі, які додають в звичайну сіль, дозволені по ДСТУ, але при перевищенні норми токсичні і небезпечні для людини. Наприклад, ферроцианид натрію (Е 535) - речовина, що містить ціанисті сполуки; ферроцианид калію (E 536), похідне ціаністого калію або, по іншому гексаціаноферрат калію, калій железистосинеродистий, ферроцианид кальцію (Е 538) - норма цих речовин не повинна перевищувати в солі 20 мг / кг; алюмосиликат натрію (Е 554) - норма речовини не повинна перевищувати в солі 10 г / кг.

І якщо ви думаєте, що вирішите проблему, замінивши кам'яну сіль йодованої, то глибоко помиляєтеся: йодом вона збагачується штучно, і під впливом температури під час готування від нього і сліду не залишається. В результаті ви переплачуєте, споживаючи все той же хлорид натрію в чистому вигляді і змушуючи своє серце працювати на знос.

Але вихід знайдений! Замініть звичайну «шкідливу сіль» корисною альтернативою - рожевої гімалайської сіллю, яку добувають біля підніжжя Гімалайських гір. Єдине в світі її родовище знаходиться в соляних копальнях Кхьюра в Пакистані. Рожевий колір і корисний склад сіль отримала завдяки вулканічної магми, яка мільйони років тому стікала по горах в морську воду, насичуючи її мікроелементами та мінералами.

Ми склали для вас перелік корисних властивостей рожевої гімалайської солі, щоб ви ні на секунду не сумнівалися в правильному виборі.

1. Гімалайська сіль - унікальне джерело мінімум 25 корисних мікроелементів *: в її складі залізо, калій, кальцій, магній, мідь і йод, які збереглися в природній формі. Вони засвоюються організмом на 100% на клітинному рівні, не наражаючись перетворенням в процесі обміну речовин. Регулярне використання рожевої солі забезпечує організм всіма необхідними мінералами і мікроелементами.

2. Рожева сіль - найчистіша в світі, вона видобувається тільки вручну і не піддається термічній або хімічній обробці. Завдяки цьому корисні частинки потрапляють в ваш організм в первозданному вигляді, без шкідливих домішок. Порівняйте: кам'яну сіль видобувають шахтним способом за допомогою комбайнів, виварну - вимиванням у вигляді розсолу. Інакше кажучи, чим менше очищена і перероблена сіль - тим корисніше вона для організму.

3. Опиняючись в тілі людини, гімалайська сіль виділяє іони, які руйнують шкідливі молекулярні зв'язки - сольові відкладення, склеротичні нарости на судинах. При випаровуванні гімалайської солі повітря насичується корисним натрієм.

4. Гімалайська сіль - кращий засіб для очищення організму від шлаків і токсинів. Її розчин ефективно відновлює організм і омолоджує шкіру.

5. Застосування рожевої солі відновлює водно-сольовий обмін і підтримує його баланс, адже вона не затримує рідину в тканинах, як кухонна сіль, і, крім того, містить необхідні електроліти, що перешкоджають зневоднення.

6. Величезна користь гімалайської рожевою солі в лікуванні захворювань опорно-рухової системи. Її вживання позбавляє від болю в суглобах: для цього рекомендується приймати теплі ванни з додаванням півчашки сольового розчину.

7. Рожева гімалайська сіль - відмінний спосіб уникнути проблем зі шкірою. Її використовують в лікування акне (запалення сальних залоз), вугрової висипки і навіть псоріазу. Сіль «витягує» з епідермісу токсини, володіє унікальними очисними і отшелушивающими властивостями.

8. Сольові ванни для схуднення також широко використовуються в косметології: рожева сіль покращує обмін речовин, допомагає організму спалювати надлишки жиру і не затримує рідину. Крім того, скраб на основі рожевої солі з додаванням меду або кавовій гущі відмінно тонізує шкіру, забезпечуючи антицелюлітний ефект, роблячи її пружною і гладенькою. Також ванни з рожевої сіллю діють заспокійливо на організм людини і надають загальний терапевтичний ефект.

9. Гімалайську сіль застосовують як унікального лікувального методу - спелеотератіпіі. Пацієнти перебувають в спеціальній соляній печері, де повітря насичене корисними іонами. Спелеотерапія стабілізує стан центральної нервової системи, ефективно лікує астму, алергії, знижує втому, позбавляє від хронічної втоми і безсоння.

10. Гімалайська рожева сіль - відмінний спосіб підвищення імунітету. Її кристали допомагають боротися з респіраторними захворюваннями, їх використовують в якості профілактики грипу, а інгаляції з сіллю позбавлять вас від синуситу (запалення носових мішків) і сухого кашлю. Для профілактики гаймориту чайну ложку солі розведіть на склянку теплої води, кілька разів втягніть розчин носом і виплюньте. Можна також промивати ніздрі, використовуючи гумовий балончик-грушу.

Ми перерахували тільки основні корисні властивості гімалайської рожевою солі. Її застосування - набагато ширше і в медицині, і в косметології, і, звичайно ж, в кулінарії. Відомі кухарі зі світовим ім'ям вже давно відкрили для себе унікальні смакові якості рожевої солі і благотворний вплив її на організм. Так, кулінар і ресторатор Джеймі Олівер навіть випустив в продаж власну лінійку гімалайської рожевою солі, а автор книги про важливість солі в приготуванні Марк Біттерман стверджує: в рожевої солі цілих 80 (!) Мікроелементів, які, як правило, відсутні в її промислової родичці. Будьте і ви на хвилі модних здорових тенденцій - побалуйте свою сім'ю смачною, корисною новинкою. І нехай кожне ваше блюдо приносить сили і енергію вам і вашим рідним!

_______

* З ініціативи ПП «СПС» ТМ «Приправка» в Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Академіка Медведя, Міністерства охорони здоров'я України було проведено спектральний аналіз мінерального складу рожевої солі. Згідно з ним було встановлено, що рожева сіль містить мінімум 25 основних мікроелементів і мінералів, необхідних людині, а також великий відсоток заліза (Fe), кальцію (Ca), калію (K), магнію (Mg), завдяки чому має рожевий колір.

15 Травень 2017